ឃាត់ខ្លួនជនសង្ស័យជាជនជាតិឥណ្ឌូណេស៊ីចំនួន ៣នាក់ ពាក់ព័ន្ធនឹងករណីគ្រឿងញៀន
ព្រះសីហនុ៖ នៅថ្ងៃទី០២ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ វេលាម៉ោង១និង០០នាទី ដោយមានការដឹកនាំបញ្ជាពីសំណាក់លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ជួន ណារិន្ទ ស្នងការនគរបាលខេត្តព្រះសីហនុ កម្លាំងជំនាញអធិការដ្ឋាននគរបាលក្រុងព្រះសីហនុ សហការជាមួយកម្លាំងប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋបាលសង្កាត់លេខ៣ បានឃាត់ខ្លួនជនសង្ស័យចំនួន ៣នាក់ ពាក់ព័ន្ធនឹងករណីគ្រឿងញៀនស្ថិតនៅក្រុម៩ ភូមិ១ សង្កាត់៣ ក្រុង-ខេត្តព្រះសីហនុ ។
ជនសង្ស័យទាំង ៣នាក់រួមមាន៖ទី១-ឈ្មោះ PITER ភេទប្រុស ជនជាតិឥណ្ឌូណេស៊ី មុខរបរ បុគ្គលិកកាសុីណូ មានទីលំនៅបច្ចុប្បន្ន ក្រុម៩ ភូមិ១ សង្កាត់៣ ក្រុង-ខេត្តព្រះសីហនុ។
២-ឈ្មោះ SETYANTO INDRAWAN ភេទប្រុស ជនជាតិ ឥណ្ឌូណេស៊ី មុខរបរ បុគ្គលិកកាសុីណូ ទីលំនៅបច្ចុប្បន្ន ក្រុម៩ ភូមិ១ សង្កាត់៣ ក្រុង-ខេត្តព្រះសីហនុ។
៣-ឈ្មោះ WILLY ភេទប្រុស ជនជាតិ ឥណ្ឌូណេស៊ី មុខរបរ បុគ្គលិកកាសុីណូ ទីលំនៅបច្ចុប្បន្ន ក្រុម៩ ភូមិ១ សង្កាត់៣ ក្រុង-ខេត្តព្រះសីហនុ ស្រុកកំណើត JAKARTA ។
អាជ្ញាធរប្រមូលបានវត្ថុតាងរួមមាន៖ ម្សៅក្រាមពណ៍សថ្លាសង្ស័យសារធាតុញៀនចំនួន ២កញ្ចប់ ប្រភេទថ្នាំគ្រាប់ពណ៍ផ្ទៃមេឃសង្ស័យជាសារធាតុញៀនចំនួន ៣៦គ្រាប់ ជញ្ជីងថ្លឹងថ្នាំចំនួន ២គ្រឿង និងទូរស័ព្ទដៃចំនួន ៥គ្រឿង។